Suplement diety Rzeszów

Właściwa suplementacja

W ostatnim czasie rynek suplementów diety wszelkiego rodzaju jest niezmiernie zyskownym biznesem. Nietrudny dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z doktorem skutkuje tym, że wszyscy z chęcią po nie sięgamy. W telewizji jesteśmy w stanie zastać zwłaszcza reklamy leków przeciwbólowych i suplementów diety.
Nie bez przyczyny. Spoty reklamujące suplementy mają uświadomić nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin i pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń czy też cała panorama witamin. Są to rzeczy które istotnie są nam konieczne do właściwego działania.
Suplement diety źle dostrojony jednak, może wywołać czasem więcej szkód niż pożytku. Przed dobraniem należytych farmaceutyków, jeśli nie chcemy konsultować się z lekarzem wypadałoby co najmniej zrobić bazowe badania, żebyśmy wiedzieli czym a także czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały da się nadużyć o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które fabrykują a przy tym reklamują suplementy.
Wprawdzie suplement diety brany zbyt często rzadko kiedy wywoła w naszym organizmie takie skutki, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Częściej są to rzeczy, których z pozoru nawet nie zarzucamy suplementom. Przeróżnego typu wysypki, ospałość, gorsze trawienie – to jedynie część objawów przedawkowania witamin. 
Doktorowie starają się uświadamiać pacjentów, iż branie całego kompleksu witamin, jeśli go nie postulujemy może przynieść więcej szkód niż pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, że są suplementy które funkcjonują na zasadzie placebo. Skuteczność takich preparatów jak gingko biloba jest marnie udokumentowana i wywodzi się zwłaszcza z tradycyjnej medycyny.


Możliwość komentowania jest wyłączona.